počet položek v košíku: 10 pokud chcete využít všech možností, tak se přihlaste
v celkové ceně 902 Kč nebo registrujte
Z naší nabídky vybíráme: Červený náramek z kuliček a zlomků - 110 Kč

bižuterie podle kategorie

bižuterie podle barvy

ostatní

Jak pečovat o bižuterii?

Bižuterie je vyrobena z komponentů, které nejsou tak trvanlivé jako drahé kovy. Aby Vaše šperky zůstaly co nejdéle takové, jaké jste si je zakoupili, je třeba dodržet několik zásad.

  1. Základní pravidlo: bižuterii navlékáme jako poslední a svlékáme jako první.
  2. Životnost bižuterie zkracují nejrůznější parfémy, líčidla a laky na vlasy, tedy obecně kosmetika. Chemické látky, které jsou v nich obsažené, mohou narušit a v horším případě i poškodit povrchovou úpravu bižuterie. Pokud se chystáte do společnosti, je vhodné provést nejprve veškeré kosmetické úpravy a až následně se zkrášlit bižuterií.
  3. Naopak při návratu domů je vhodné odkládat bižuterii jako první. Při svlékání byste totiž mohli poškodit nejen šperky, ale také svůj oděv.
  4. Bižuterie nepatří do vody, je proto žádoucí ji před koupelí odložit. A to nejen doma ve vaně, ale i v bazénu nebo u moře. Chlór, sůl i vonné koupelové oleje bižuterii znehodnocují, stejně tak jako přímé slunce.
  5. Není vhodné s bižuterií spát, protože by se kovové komponenty mohly zderofmovat.
  6. Bižuterii si odkládejte při sportu. Nejenom že byste si mohli ublížit, ale navíc pot bižuterii také nesvědčí.
  7. Náramky a náhrdelníky bižuterie je vhodné ukládat na speciální stojánky nebo háčky. Nejlépe je uložit bižuterii do šperkovnice, kde budou chráněny proti všem vlivům světla, vlhkosti a podobně.
  8. Lankovou bižuterii ukládáme do sáčků zamotanou dokulata, abychom lanko nezlomili. Pokud se lanko zlomí, už se nedá narovnat.
  9. Bižuterie a šperky s kombinací bižuterních prvků jsou určeny k příležitostnému nošení.
  10. I přes dodržování výše uvedených doporučení budou na bižuterii časem patrné známky opotřebení, nejedná se o závadu, ale o běžné opotřebení, na které se nevztahuje záruka. Pokud ale budete tato doporučení dodržovat, bižuterie si po dlouhou dobu zachová svůj původní vzhled.

Jak bižuterii vyčistit?

Především je zapotřebí postupovat jemně. Bižuterii nečistíme chemicky! Základní prevencí je dodržovat výše popsaná pravidla při nošení a ukládání. Šperky bižuterie jemně zbavíte prachu a potu měkkým hadříkem (vhodný je flanel). Hrubší nečistoty i na špatně dostupných místech šperků jako například vrstvy make-upu mezi kamínky snadno vyčistíte měkkým typem zubního kartáčku (soft) i bez použití chemikálií.